لبخند
artonlines
wikichavoshi
ایفه
afagraphy.com
آپارات
http://www.artonlines.com/AZIZESTAN
94-02-16
davat
badiha
  • کاربران حاضر: 2
  • بازدید امروز: 184
  • بازدید هفته: 10,575
telegram-logo2-
photo_2015-09-15_07-42-54
fathers
9309014-2
تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۶

اقدام به چاپ کتاب بعد از سه سال

9309014-2

با سلام  و عرض پوزش از هنرمندان عزیز و صبوری که چند سال برای چاپ این کتاب صبر کردند و برخی اینجانب را نیز مورد لطف خود قرار می دادند و هر از گاهی پی گیری این موضوع چاپ کتاب می شدند و هر بار من نیز توضیح شرایط غیر عادی برای این کتاب را عرض می کردم در هر صورت هم اکنون کتاب با شکل فعلی اماده می باشد و لی چند نکته را باید عرض کنم برخی از دوستان تنها اقدام به ارسال اثر نموده و مطلبی در خوصوص مهربانی ارسال نکردند  ، تعدادی نیز مبلغ را واریز نکردند  و برخی طی این مدت از نظر تجربه و توان مندی حرفه ای به  مراتب بالا تری دست یافته اند  هر یک از عزیزان که مایل به ارسال کار جدید یا مطلب تازه تری هستند تا پایان بهمن ماه به آدرس ایمیل اینجانب یا از طریق گروه  مهربانی به قلم طراحان گرافیک در تلگرام  ارتباط بر قرار نمایند و آثار خود را ارسال کنند این اطلاعیه به منزله آگاه سازی عزیزان مشارکت کننده در این کتاب می باشد  توضیح اینکه  فایل پی دی اف کتاب در شرایط فعلی در گروه تلگرامی قرار داده خواهد شد  کمی و کاستی ها را ملاحظه و در صورت نیاز به اصلاح آثار جدید را ارسال تا جایگزین شود .
عزیزانی که مبلغ واریز نکردند کتاب به آنها فروخته خواهد شد و کسانی که مبلغ واریز نمودند در مقابل مبلغ واریز شده کتاب تقدیم خواهد شد .

لینک جهت ورود عزیزانی که برای کتاب ثبت نام کردند :
گروه تلگرامی مهربانی به قلم طراحان گرافیک

تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۶

بخشی از آثار چهارمین نمایشگاه پوستر مهربان باشید

روکارت
تاریخ انتشار : ۱۷ آذر ۱۳۹۶

خورشید حجاز با مهربانی در اندیشه تهران درخشید

سایت

چهارمین نمایشگاه   پوستر مهربانی پس از سه بار بر گزاری مکرر در فر هنگسرای اندیشه امسال با شور و هیجان بیشتری بر گزار می گردد این نمایشگاه که هر ساله  در

ایام ولادت با سعادت حضرت رسول اکرم  صلی الله علیه وآله وسلم و امام جعفر صادق علیه السلام ، هفته وحدت و روز اخلاق و مهربانی بر گزار می گردید امسال از روز شنبه ۱۸ آذر ۹۶  آغاز به کار خواهد کرد تفاوت این دوره با دوره های گذشته  حمایت بیشتر مدیریت  فرهنگسرای اندیشه و گالری اندیشه با این رویداد هنری می باشد از این رو مقرر گردیده به سه نفر از بر گزیدگان هدایایی به رسم یاد بود تقدیم و از تعدادی استاد مهربان نیز تقدیر خواهد شد .

در باره این نمایشگاه 

عنوان نمایشگاه : پوستر مهربانی  

موضوع نمایشگاه : خورشید حجاز

مناسبت نمایشگاه:  ایام ولادت با سعادت حضرت رسول اکرم  صلی الله علیه وآله وسلم و امام جعفر صادق علیه السلام

در باره برگزار کننده :  جلال عطارزاده  متولد ۱۳۴۲  فارغ التحصیل  ارتباط تصویری  از دانشگاه هنر / طراح و گرافیست / مدرس  دانشگاه دردروس گرافیک  / طراحی  طرح درس خلاقیت هنری برای مقطع دبستان / مدرس خلاقیت هنری /تدوین طرح درس مهندسی  اخلاق  / مدرس مهندسی اخلاق / نویسنده / ناشر .

او بیش از  پانزده سال  است برای گسترش فرهنگ  مهر ومهربانی در میان  شهروندان و هم میهنان خود تلاش نموده و سعی دارد با فعالیتهایی همچون تالیف وگردآوری مطالب / چاپ کتاب / تاسیس انتشارات / تولید کتابهایی با رویکرد مهربانی و مهر ورزی / راه اندازی سایت عزیزستان / حضور در نمایشگاه ها و بر پایی نمایشگاههای اختصاصی به صورت انفرادی و گروهی با موضوع مهربانی در رسیدن به قله های زیبای مهربانی نقش خوبی داشته باشد .نمایشگاه پیش رو، یکی دیگر از فعالیت های وی است چها رمین دوره آن هم اکنون با عنوان خورشید حجاز در فرهنگسرای اندیشه گالری اندیشه بر پا شده است وی امید وار است شما نیز دست مهربانانه خود را در دست وی قرار داده و اورا تا رسیدن به قله ی نور و رحمت الهی  همراهی کنید .

درباره شرکت کنندگان :

آثار این نمایشگاه با عنوان مهربانی با نگاه های متفاوت  طراحان به موضوع مهربانی شکل گرفته است :

هنرمندان این نمایشگاه : جلال عطارزاده  همراه با  / ساغر اسمعیل محمدی/ سیده آیدا امینی بهبهانی / فاطمه سادات بیرجندی/ نرگس حاجی حسینی / الهام  حمزه علی تهرانی/ الهام دیوان بیگی/ غزاله ربیعی/آناهیتا  رحمانی/ نگین رودابر/ نگار صالحی  / هلیا  عبدالهی طرقی / مریم  عسگری صومعه  /  صبا غلامی   لیلا غلامی/ فرشته سادات  کاهانی/ شادی محمدی  /فاطمه قاسمی / ریحانه علی بابایی / صونا حیدری / آهنگ میر منگره/ شهرزاد مطیع پور

در این نمایشگاه جلال عطارزاده با پیشینه برگزاری پنج نمایشگاه دیگر با موضوع مهربانی در سال ۹۱ و ۹۲ /۹۳/۹۴/و۹۵ در ایام میلاد باسعادت حضرت رسول اکرم  صلی الله علیه وآله وسلم و امام جعفر صادق علیه السلام ، این بار با دعوت از دانشجویان خود برای  طراحی پوستری با عنوان مهربان باشید نمایشگاهی را ترتیب داده تا با استفاده موضوعات مرتبط با مهر و مهربانی توجه مخاطبین و بازدیدکنندگان را به تاثیر مهربانی در سبک زندگی امروزی و جامعه انسانی جلب نموده تا از این طریق روحیه مهربانی را در بازدید کنندگان از این آثار تقویت نماید.

نکته :

هدف از گشایش چنین نمایشگاهی در ایام هفته وحدت و روز اخلاق و مهر ورزی این بوده است که شرایطی فراهم آید تا  اشخاص حقیقی و حقوقی  خصوصا روابط عمومی های سازمان های  دولتی و غیر دولتی با انتخاب  یک یا چند نمونه ازاین پوسترها  وخریداری حقوق معنوی اثر از هنرمند پس از اضافه کردن  نام و نشان آن سازمان  در  ترویج  فرهنگ مهرورزی و مهربانی یاری نمایند تا با  تکثیر این پوستر ها  و توزیع آن درجامعه، گامی در بهبود سبک زندگی شهری برداشته شود، زیرا جایگاه پوستر وکار کرد صحیح آن در اماکن عمومی ، معابر و تفرج گاه های شهری است . جلال عطارزاده امیدوار است  که  بر پایی این نمایشگاه که به یاری خدا و همت دانشجویانش  و مساعدت  با ارزش فرهنگسرای  اندیشه  شکل گرفته است، گامی موثر باشد در بزرگداشت میلاد  پیامبر مهربانی ها   تا در پرتو برکات آن و گسترش فرهنگ مهربانی و اخلاق مداری، سلامت روحی و شادابی مردم  این مرز و بوم روز به روز افزایش یابد  .

 

تاریخ انتشار : ۳۱ شهریور ۱۳۹۶

همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی امام خمینی(ره)

همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی امام خمینی(ره)

 

او را گرفت و مى خواست او را ببوسد که حَرمَلة بن کاهِل ، تیرى به سوى او انداخت که در گلویش نشست و او را ذبح کرد .

امام علیه السلام به زینب علیهاالسلام فرمود: «او را بگیر !» سپس، کف دستانش را زیر خون [ گلوى او ]گرفت تا پُر شدند. خون را به سوى آسمان پاشید و فرمود: «آنچه بر من وارد مى شود، برایم آسان است؛ چون بر خدا پوشیده نیست و در پیش دید اوست» .

امام باقر علیه السلام [در باره آن خون] فرموده است: «از آن خون، یک قطره هم به زمین، باز نگشت.»(۴)

 

شیخ مفید (ره) می نویسد:

حسین علیه السلام جلوى خیمه نشست . فرزندش عبداللّه بن حسین را که خُردسال بود، برایش آوردند . امام علیه السلام ، او را در دامانش نشانْد . مردى از بنى اسد ، او را با تیرى زد و ذبحش کرد . حسین علیه السلام ، خون او را گرفت و هنگامى که کفِ دستش پُر شد ، آن را بر زمین ریخت . سپس گفت : «پروردگارا ! اگر یارىِ آسمانى ات را از ما دریغ داشتى ، آن را براى جاى بهترى قرار بده و انتقام ما را از این مردم ستمکار ، بگیر» سپس ، آن کودک را آورد و کنار کشتگان خاندانش قرار داد.(۵)

تذکرة الخواصّ به نقل از هشام بن محمّد می نویسد :

وقتى حسین علیه السلام دید که آنها بر کُشتن او پافشارى مى کنند، قرآنى را گرفت و آن را باز کرد و بر سرش نهاد و ندا داد : «کتاب خدا و نیز جدّم محمّد ، فرستاده خدا ، میان من و شما [ ، داورى کند ] . اى مردم ! براى چه خونم را حلال مى شمرید ؟!»

اى قوم ! اگر بر من رحم نمى کنید ، بر این کودک ، رحم کنید، در این حال، مردى از آنان، تیرى به سوى او انداخت و ذبحش کرد. حسین علیه السلام مى گریست و مى‌گفت: «خدایا ! میان ما و گروهى که ما را دعوت کردند تا ما را یارى دهند، امّا ما را کُشتند، داورى کن

همچنین حسین علیه السلام به سوى یکى از کودکانش که از تشنگى مى گریست ، رفت . او را بر سرِ دست گرفت و گفت :

یا قَومِ ، إن لَم تَرحَمونی فَارحَموا هذَا الطِّفلَ

«اى قوم ! اگر بر من رحم نمى کنید ، بر این کودک ، رحم کنید» .

در این حال، مردى از آنان، تیرى به سوى او انداخت و ذبحش کرد. حسین علیه السلام مى گریست و مى‌گفت: «خدایا ! میان ما و گروهى که ما را دعوت کردند تا ما را یارى دهند، امّا ما را کُشتند، داورى کن» .

در این هنگام، از آسمان، ندایى رسید: «او را وا گذار ـ اى حسین ـ ، که او را در بهشت، شیر مى دهند».(۶)

خوارزمى در مقتل الحسین علیه السلام می نویسد :

حسین علیه السلام هنگامى که با فاجعه[ ى از دست دادن] خاندان و فرزندانش رو به رو شد و جز او و زنان و کودکان و فرزند بیمارش کسى نمانْد، ندا داد: «آیا مدافعى هست که از حرم پیامبر خدا صلى الله علیه و آله دفاع کند؟ آیا یکتاپرستى هست که در حقّ ما، از خدا بهراسد؟ آیا فریادرسى هست که به امید خدا، به داد ما برسد؟ آیا یاورى هست که به خاطر پاداش خدا، به ما کمک کند ؟»

صداى زنان، به گریه و ناله، بلند شد . حسین علیه السلام ، به جلوى درِ خیمه آمد و گفت: «على، کودک خردسال را ، به من بدهید تا با او خداحافظى کنم» .

کودک را به او دادند . امام علیه السلام او را مى بوسید و مى گفت : «واى بر این مردم که طرفِ دعوایشان، جدّ توست !» .

همان هنگام که کودک در دامان حسین علیه السلام بود، حَرمَلة بن کاهِل اسدى، تیرى به سوى او پرتاب کرد و او را در دامان ایشان ذبح کرد. حسین علیه السلام، خون او را گرفت تا آن که کفِ دستش پُر شد. سپس، آن را به سوى آسمان پاشید. سپس، حسین علیه السلام از اسبش فرود آمد و با دسته شمشیرش، چاله اى براى او کَنْد و او را به خونش آمیخته کرد [و به خاک سپرد] و بر او درود فرستاد.(۷)

بر گرفته از :بخش تاریخ و سیره معصومین تبیان / امید پیشگر

 

تاریخ انتشار : ۳۱ شهریور ۱۳۹۶

پانزدهمین همایش شیرخوارگان حسینی، ۳۱ شهریور در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود

شیرخوارگان حسینی

به گزارش افکارنیوز،  نشست خبری پانزدهمین همایش شیرخوارگان حسینی پیش از ظهر امروز(سه شنبه ۲۸ شهریور ماه) با حضور داود منافی پور دبیر مجمع جهانیحضرت علی اصغر(ع)  و اصحاب رسانه در حسینیه نورالبکاء برگزار شد.

منافی پور با اشاره به برگزاری این همایش جهانی در چهار هزار و ۵۰۰ نقطه و ۴۱ کشور جهان ابراز داشت: این مراسم در روز جمعه اول ماه محرم الحرام برابر با ۳۱ شهریور ماه برگزار می‌شود که این مراسم در تهران در مصلای امام خمینی(ره) با حضور شیرخوارگان پایتخت و مادرانشان ساعت ۹ صبح برپا می‌شود.

وی افزود: دکترین مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) امروز رونمایی می شود، در این دکترین تأکید شده است کربلا حیات شیعه و حضرت علی اصغر(ع) حیات کربلا است که این دکترین سه روز پیش به دفتر مقام معظم رهبری تحویل داده شده است.

دبیر مجمع جهانی علی اصغر اظهار داشت: نذرنامه این همایش به ۸ زبان از جمله عربی، انگلیسی، روسی، آدری، استانبولی، سواحلی و … ترجمه شده است.

IMG14094657 شیرخوارگان حسینی شیرخوارگان حسینی شیرخوارگان حسینی

 

وی با اشاره به اینکه طبق هماهنگی با هیآت رزمندگان، حرم حضرت امام خمینی(ره) هم شاهد حضور شیرخوارگان حسینی در اول ماه محرم خواهد بود، ادامه داد: برنامه اصلی شیرخوارگان در مصلای امام خمینی(ره) است که آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت شهر تهران به ایراد سخنرانی و علی انسانی ذاکر اهل بیت(ع) در مصیبت خاندان آل طه به مرثیه‌سرایی می‌پردازد.

منافی پور با اشاره به فعالیت و هماهنگی‌های های برون مرزی مجمع جهانی علی اصغر در کشورهایی مانند هند، روسیه، نیجریه و داغستان روسیه خاطرنشان کرد: مدیریت تحقیقات استرتژیک در مجمع ایجاد شده است که در تلاش هستیم با دعوت از نخبگانشیعه و سنی و حتی مسیحیان این روضه علی اصغر(ع) را بیش از بیش گسترش دهیم، به همین منظور اسقف اعظم سیبویه را به برنامه مصلا دعوت کردیم.

وی گفت: بعد از اربعین حسینی هیاتی متشکل از علما و اعضای مجمع جهانی علی اصغر(ع) راهی واتیکان رم خواهند شد، همچنین بنا داریم بیمارستان کودکان علی اصغر(ع) را راه‌اندازی کنیم که کارهای مقدماتی آن انجام شده است و در همین جا از خیران برای کمک به ساخت این بیمارستان دعوت می‌کنیم.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) با اشاره به دوخت بیش از یک میلیون لباس برای این مراسم گفت: بیش از ۷۰ نقطه کار دوخت این لباس‌ها را انجام دادند که به کشورهای اروپایی، آفریقایی و حتی آسیای خاور دور هم ارسال می‌شود.

در پایان این مراسم از دکترین مجمع جهانی علی اصغر رونمایی شد.

تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۶

نمایشگاه عکس های فؤاد تجریشی هنرجوی نوجوان

TAJRISHI

« فوآد تجریشی » متولد ۱۰ تیرماه ۱۳۸۳ در محله قلهک تهران است او در پایه ششم  دبستان ره یافتگان   مشغول به تحصیل است. فوآد از همان روزهایی که موبایل ها به دوربین عکاسی مجهز شدند، گاه و بی گاه با موبایل بزرگتر ها عکاسی می کرد. اطرافیان که علاقه او را به عکاسی دیدند دوربین عکاسی کوچکی در اختیار او گذاشتند تا تجربه های تازه تری به شکل جدی در زمینه عکاسی داشته باشد . نگاه هنرمندانه و دید متفاوتی که فواد در عکاسی نسبت به گروه سنی خود دارد نشأت گرفته از رشته تحصیلی برادر اوست. برادر فواد که چهار سال از او بزرگتر است در هنرستان ب تحصیل گرافیک می پردازد. برای برادرش هم عجیب است که او در چنین سنی جرأت برپایی نمایشگاه انفرادی را دارد.

انگیزه برپایی این نمایشگاه توسط معلم خلاقیت هنری وی استاد جلال عطارزاده در وی ایجاد شد. جلال عطارزاده درباره فوآد می گوید : او هیچ دوره عکاسی را سپری نکرده و عکاس حرفه ای نیست و از این رو نسبت به عکسهای او انتظار بالایی نمی رود اما بدون شک استعداد حرفه ای شدن را دارد. او با دید متفاوت در عکاسی نسبت به سنی که دارد، قصد دارد نگاه خلاقانه خود و زاویه نگاهش را در معرض قضاوت دیگران قرار دهد تا از نظرات آنها برای بهتر شدن کارش استفاده کند.

فوآد در این نمایشگاه ۱۹ عکس به نمایش گذاشته که امیدوار است با فروش این عکسها کسب درآمدی هم داشته باشد.

افتتاحیه این نمایشگاه با سخنرانی مدیریت دبستان ره یافتگان  آقای محمد لاریجانی روز  شنبه ۱۹ فروردین ساعت ۱۶ در فرهنگسرایآفتاب بر گزار خواهد شد .
فر هنگسرای آفتاب واقع در تهران .خیابان دکتر علی شریعتی . روبروی دولت .خیابان امامزاده  واقع است . بازدید برای عموم همه روزه ۹ صبح تا ۱۸

تاریخ انتشار : ۷ بهمن ۱۳۹۵

رونمایی کتاب خال روی گونه چپ

سایت پوستر2

رو نمایی  از کتاب خال روی گونه چپ جمعه  ۸ بهمن ماه ساعت ۱۶ با حضور علاقه مندان به موضوع مهربانی در گالری شهر بوستان گفتگو  برگزار می شود
کتاب خال روی گونه چپ از مجموعه کتابهایی است که انتشارات عزیزستان با موضوع مهربانی با همراهی نشر دوچرخه به چاپ رسانده است . این کتاب روز جمعه ۸ بهمن ماه ساعت ۱۶ تا ۱۸  در بوستان گفتگو برای عراقه مندان به نشر مهربانی عرضه خواهد شد .  نویسنده  این کتاب تمام عواید فرش را به نفع بیماران سرطانی  اختصاص داده است .
همچنین همراه با این کتاب کتاب  مادران مهربان یکی دیگر از کتابهای مهربانی نیز به معرض فروش قرار داده خواهد شد و برای دومین کتاب مادران مهربان نیز ثبت نام می کردد . کتاب مادران مهربان دست نوشته های چهل فرزند قدر شناس می باشد که با تصویر مادران مهربانشان به چاپ رسید و تقدیم شده به تمام مادرانی که در این کتاب نامشان درج گردیده است .
در این این مراسم  جدید ترین کتاب انتشارات دوچرخه از مجموعه کتابهای “وان پیس” با نام لوفی با دوچرخه می آید  رو نمایی می گردد .
429632993_55677_1741215964977530887 (1)

جمعه ۸ بهمن  ساعت ۱۶ تا ۱۸  بوستان گفتگو  خیابان گیشا ( خیابان نصر ) خیابان پیروز شرقی / بوستان  گفنگو / نگارستان شهر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار : ۷ بهمن ۱۳۹۵

رو نمایی از کتاب خال روی گونه چپ

سایت پوستر2

رو نمایی  از کتاب خال روی گونه چپ جمعه  ۸ بهمن ماه ساعت ۱۶ با حضور خانم پریسا قادری نویسنده کتاب  در گالری شهر بوستان گفتگو  برگزار می شود
کتاب خال روی گونه چپ از مجموعه کتابهایی است که انتشارات عزیزستان با موضوع مهربانی با همراهی نشر دوچرخه به چاپ رسانده است . این کتاب روز جمعه ۸ بهمن ماه ساعت ۱۶ تا ۱۸  در بوستان گفتگو برای علاقه مندان به نشر مهربانی عرضه خواهد شد .  نویسنده  این کتاب تمام عواید فرش را به نفع بیماران سرطانی  اختصاص داده است .
همچنین همراه با این کتاب کتاب  مادران مهربان یکی دیگر از کتابهای مهربانی نیز به معرض فروش قرار داده خواهد شد و برای دومین کتاب مادران مهربان نیز ثبت نام می کردد . کتاب مادران مهربانن دست نوشته های چهل فرزند قدر شناس می باشد که با تصویر مادران مهربانشان به چاپ رسید و تقدیم شده به تمام مادرانی که در این کتاب نامشان درج گردیده است .
در این مراسم  جدید ترین کتاب انتشارات دوچرخه از مجموعه کتابهای “وان پیس” با نام لوفی با دوچرخه می آید  رو نمایی می گردد .
429632993_55677_1741215964977530887 (1)

جمعه ۸ بهمن  ساعت ۱۶ تا ۱۸  بوستان گفتگو  خیابان گیشا ( خیابان نصر ) خیابان پیروز شرقی / بوستان  گفنگو / نگارستان شهر

تاریخ انتشار : ۳ دی ۱۳۹۵

سومین نمایشگاه پوستر مهربانی هم زمان با میلاد حضرت عیسی مسیح علیه السلام

2%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%ae%d8%a8%d8%b1

جلال عطارزاده دبیر جشنواره پیامبر مهربانی  اعلام کرد  پس از افتتاح  باز نمایش آثار منتخب نخستین جشنواره هنرهای تجسمی  پیامبر مهربانی حضرت محمد صلی اللہ علیہ وسلم در بوستان گفتگو،بار دیگر  روز شنبه  ۴ دی ماه همزمان با شب میلاد حضرت عیسی مسیح علیه السلام افتتاح نمایشگاه پوستر مهربانی در گالری اندیشه خواهد داشت .
این نمایشگاه  مجموعه ای است از پوستر های با موضوع مهربانی ، وی همراه با بیست نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان  گروه هنر دانشگاه شریعتی  این نمایشگاه را برپا نموده است .
هنرمندان حاضر در این نمایشگاه :
مریم اکرامی ، فاطمه ابراهیمی ، الهام  احمدی، ریحانه جلیلی ، ارزو خدارضایی ،سعیده خیری پور، معصومه سخایی، سمن طی پور، ساغرظاهری ،فاطمه عیسی اوغلی ،مریم غلامی، فاطمه فلاحتی،   فاطمه کاشف جندقی،لطفی زاده زهرا،فاطمه مخلص، فاطمه مرادی،هانیه مرزبان، راضیه مهدوی، مژده ناخن آفتاب ، آیلا رنیکشاد،شیوا مشفق ، فائزه ظهیری

وی اشاره کرد این چهارمین نمایشگاهی  است که بصورت سالانه با همکاری فرهنگسرای اندیشه در ایام هفته وحدت بر گزار می گردد .

دبیر جشنواره پیامبر مهربانی اشاره کرد با مصادف شدن میلاد مبارک حضرت عیسی مسیح علیه السلام با ایام هفته وحدت  و نزدیکی تعالیم پیامبران الهی  با یک دیگر در گسترش مفهوم مهربانی این نمایشگاه را مزین کردیم به نام حضرت عیسی مسیح علیه السلام تا یاد آور باشیم که تمام  پیامبران الهی برای  رشد و تعالی انسان مبعوث شدند تا اخلاق و مهربانی را بین تمامی انسانها نشر دهند  و همه  ما نیز شایسته است برای داشتن زندگی بهتر از این تعالیم انسان ساز پیروی کنیم
این مدرس رشته گرافیک افزود آثار این دوره شامل تعدای از آثار منتخب دوره های قبل و بیست پوستر جدید و می باشد که عموما به گسترش فرهنگ مهربانی معطوف بوده وبا عناوینی چون  پدر مهربان ، مادر مهربان ، شهر مهربان ، خانه مهربان و… به معرض نمایش عموم قرار داده خواهد شد .
ایشان ضمن تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح علیه السلام به همه موحدان خصوصا ایرانیان مصیحی و عموم مصیحیان جهان  از همه برای روز باز گشایی نمایشگا پوستر مهربانی  مهربانانه  دعوت نموده است .
افتتاحیه این نمایشگاه روز شنبه ۴ دی ماه ۱۳۹۵ ساعت ۵ بعد از ظهر در کالری اندیشه واقع در بوستان اندیشه خیابان شریعتی نرسیده به پل سید خندان  خواد بود . و تا پنج شنبه ۹ دی ماه ۹۵  از ساعت ۹ تا ۱۷ برای بازدید عموم باز است
یاد آور می گردد نمایشگاه آثار منتخب جشنواره پیامبر مهربانی تا دهم دی ماه درگالری شهر واقع در بوستان گفتگو در معرض نمایش خواهد بود

تاریخ انتشار : ۳ دی ۱۳۹۵

باز نمایش آثار برگزیده نخستین جشنواره هنرهای تجسمی پیامبر مهربانی

photo360999157100556927

داوری افتخاری نخستین جشنواره را اساتید آقایان مجتبی آقایی، مصطفی اسداللهی، مسعود شجاعی طباطبایی، محمد علی بنی اسدی، عبدالرضا چارئی، عبداله حاجی وند و سرکار خانم معتمد اوحده دار بودند..

سال گذشته در اولین جشنواره داوران از میان بیش از ۶۰۰ اثر دریافتی ۴۰ اثر را انتخاب نموده و ۲۴ اثر برتر، منتخب و وبه نمایشگاه راه پیدا کرد امسال مجدد آثار برگزیده به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم (ص ) در نگارخانه بوستان گفتگو به نمایش در خواهد آمد.

دبیر نخستین جشنواره هنرهای تجسمی محمد(صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلّم) پیامبر مهربانی، جلال عطارزاده است. جمع آوری و مدیریت آثار توسط سایت آرت انلاین انجام شد.

نتایج و اسامی برگزیده های در گروههای مختلف هنری تجسمی به شرح زیر است:

نقاشی: حمید صوفی، حمید رضا، علی رحیمی، سید مجتبی حجازی، سعید دولتی

گرافیک: محسن اکلیون، شهریار اسدی، پوریا رضایی، داوود قورچایی، مسلم علی محمدی

نقاشیخط: ملیحه سیف آبادی، علی آزاد، هادی هنردوست، سارا عطارزاده، مهدی نتاج

نگارگری: میر مهدی سیدی (سه اثر)، محدثه رضائیان، فرهنگ عاطفی
شاید این اولین باری باشد که آثار برگزیده یک جشنواره دوبار به نمایش در می آید نیت مسئولین برپایی این نمایشگاه این بوده که توجه مسئولین فرهنگی جامعه ایران اسلامی را به این جشنواره بیشتر جلب نماید تا برای اولین دوسالانه که با یک وقفه یک ساله از جشنواده پیشین بر گزار می گرد همدلی، همیاری و مساعدت بیشتری در باشکوه برگزارشدن آن نمایند . چرا که سال گذشته به اعتراف نمایندگان معاونت فرهنگی وزارت ارشاد داغ کمک به این جشنواره بر دل برخی از مسئولین ماند.
امید واریم که اولین دوسالانه با شکوهی در خور نام عزیز پیامبر مهربانی حضرت محمد(صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلّم) برگزار گردد و این مهم نیاز به مساعدت همه نهادهای فرهنگی کشور دارد.
جا دارد از مساعدت رئیس ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران دکتر گیل آبادی، مدیریت محترم گالری شهرو بوستان گفتگو همچنین خانه هنرمندان و دیگر عزیزانی که مارا در شرایط سخت برپایی نخستین جشنواره در سال گذشته مدد رسان بودند تقدیر و تشکر نما ئیم
بازدید از آثار منتخب در سایت اختصاصی جشنواره هنر های تجسمی پیامبر مهربانی
http://www.muhammadfestival.com/

صفحه 1 از 1312345...10...قبلی »