خبر

آوای مهربانی

مهربانی وقتی موج می زند در دلهای تک تک ایرانیان این روزها از هر دلی صدای مهربانی شنیده می شود و هر کسی با توان  شخصی و محلی خود اقدام به برپایی پرچم مهربانی در شهر و محله خود کرده و مهربانی را گسترش می دهد  ،
مهربانی این اخلاق پیامبری که نیکی کردن به بندگان خداست .  زمانی زمزمه مهربانی انقدر شیرین و شنیدنی می شود که چون آوای خوشی از دور ترین نقاط نیز به گوش شنیده و به جان احساس می شود وقتی این آوای مهربانی ازاستان امام مهربانی ها خراسان  سروده شود خیلی سریع به جان تشنه همه خواهد نشست .مدتی است که در بین کانالهای تلگرام در فضای مجازی  کانالی بنام آوای مهربانی  آهنگ خوشی را به گوش  عاشقان محبت و مهربانی می رساند در این مدت کوتاه این  تشکل خود جوش  برنامه های خیرخواهانه زیادی را به اجرا در آورده که اگر مورد توجه و حمایت مهربانان این سرزمین  مهربان پرور قرار بگیرند  این عزیزان  موفق به انجام و پیاده سازی ایده های بسیار نو و تاثیر گذاری را خواهند بود .  اگر بطور خلاصه در باره این گروه بخواهیم بدانیم  تاريخچه و اهداف گروه آواي مهرباني به دین قرار است .
 آواي مهرباني از مرداد ماه سال 1394 به صورت مجازي شكل گرفت. شروع شكل گيريه اين جمع مهربانانه حدودا 20 نفره در ابتدا با ايده كمك به تهيه پاي مصنوعي برای  پيرمردي مهربان بوده است.
اهداف كوتاه مدت و بلند مدت گروه آواي مهرباني به شرح ذيل مي‌باشد:
1- شناسايي و مهرباني به افرادي كه مورد بي‌مهريه جامعه قرار گرفته اند.
2- ترويج حس و فرهنگ مهرباني در اين گروه و در جامعه.
3- كمك به انتشار و ترويج فعاليت‌هاي زيبا و هدفمند مهرباني كه در جامعه توسط مردم و يا گروه‌هاي مردم نهاد در حال شكل گيري مي‌باشند.
4- جمع‌اوري و انتشار ايده‌هاي مهربانانه در جامعه
5- كمك به ايجاد شبكه ‌اي از فعالين و افراد مهربان در جامعه كه دغدغه‌هايي فراتر از دغدغه هاي فردي و روزمره دارند.
یکی از طرح های جالب این گروه شب چله برای کودکان کا بوده که با فراهم کردن بسته های مهربانی شب چله و شاهنامه خوانی  شبی به یاد ماندنی را برای این گودکان رقم زدند این گروه با  برنامه ای و ایده های  جدید در کانال آواب مهربانی سعی در گسترش فرهنگ مهربانی میان هم میهنان عزیزمان دارد از جمله برنامه های این کانال  ارسال پیامها و تصاویر با مضمون مهربانی و نواهای مهربانانه  از دیگر ابتکارات این گروه پخش شبانه قصه های مهربانی در این کانال است .
پایگاه اینترنتی و انتشارات عزیزستان بر خود لازم می داند از فعالیت این گروه تقدیر و تشکر نموده و ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با این گروه  آرزوی موفقیت روز افزون برای این عزیزان را دارد .
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

دکمه بازگشت به بالا