خبر

دستهای مهربان نجف درآبای آبادان و خرمشهر

قرارگاه جهادی نجف با هدف ارائه خدمات عمرانی، بهداشتی، درمانی و فرهنگی به مردم محروم در شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر و حومه آن‌ها مشغول خدمات رسانی است.

آرمین معصومی دبیر قرارگاه جهادی نجف در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: بیش از 1000 نیروی داوطلب جهادی در مرحله اول برای فعالیت در شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر مستقر شده‌اند.

وی افزود: اعضای قرارگاه جهادی نجف در شهرستان آبادان در 8 نقطه به افراد کم بضاعت و محروم در کارهای عمرانی کمک می‌کنند.

معصومی با اشاره به شیوه شناسایی افراد کم بضاعت از طریق تحقیق و پرس و جو از ساکنین محلی گفت: در مرحله دوم فعالیت‌های جهادی قرارگاه نجف حدود 800 نفر از تاریخ 5 فروردین برای ادامه فعالیت‌های جهادی به منطقه اعزام شده‌اند.

 

 

فعالیت‌های عمرانی قرارگاه

فعالیت‌های جهادی گروه نجف در بخش‌های گوناگون است که شامل کمک به ساخت و تکمیل مسکن برای افراد کم بضاعت نیز هست.

یکی از ساکنان منطقه ذوالفقاری آبادان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم گفت: زمانی که بارندگی می‌شود تمام آب کوچه در جلوی خانه ما جمع می‌شود و به دلیل ارتفاع کم منزل ما این آب‌ها وارد منزل می‌شود و زندگی ما همواره در مواقع بارانی مختل می‌شود.

وی با بیان اینکه قبلا معلم حق التدریسی بوده و هم اکنون مشغول کار آزاد است، افزود: بضاعت مالی من اندک است و توان حل این مشکل را ندارم و سال‌ها است که به محض بارندگی آب تمام خانه و زندگی ما را فرا می‌گیرد.

امید امیدی از فعالان قرارگاه جهادی نجف درباره حل مشکل این شهروند آبادانی بیان کرد: برای کمک به این خانواده مصالح لازم را برای افزایش ارتفاع خانه خریداری کردیم و کار آن را آغاز کردیم.

وی افزود: با تلاش دوستان در روز‌های آینده مشکل جمع شدن آب هنگام بارندگی در این خانه رفع خواهد شد.

اردلان نجاح دیگر فعال جهادی قرارگاه نجف اظهار کرد: یک خانواده یتیم دیگر نیز در منطقه کم برخوردار ذولفقاری آبادان شناسایی شد که توان ساخت مسکن برای خود را نداشتند و با کمترین امکانات در یک خرابه زندگی می‌کردند.

وی عنوان کرد: کار ترمیم و ساخت مسکن برای این خانواده نیز توسط جهادگران قرارگاه نجف در حال انجام است و با تلاش مضاعفی که جهادگران از خود نشان داده‌اند ان شالله به زودی این خانواده یتیم صاحب مسکن خواهد شد.

نجاح افزود: کار ترمیم مسکن برای 6 خانواده کم بضاعت شناسایی شده در این منطقه نیز در حال انجام است.

گزارش از عباس عامریان

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا