خبر

به زودی هنر فرازان

تازه ترین کتاب انتشارات عزیزستان منتشر می شود

هوالعلیم

انتشارات عزیزستان مفتخر است اعلام نماید در چهارمین کتاب گروه هنری لیلا با هنرمندان فرهیخته ای همراه گردید که آثارشان زینت بخش کتاب هنر فرازان گردید، این کتاب که به همت گرد آورنده آن خانم لیلی شاهنجرینی  به سرانجام رسید ، و به زودی طی مراسمی با حضور اساتید و هنرمندان  رو نمایی خواهد شد و از دست اندر کاران تولید این کتاب تقدیر می شود .

هنر فرازان با 264 صفحه  در آغازین فصل 1403 چشم به دنیای نشر باز خواهدکرد، هر چند که اندیشه تولید آن  یک سال  قدمت دارد رو زهای اول که  ایده ترکیب هنر های تجسمی و ادبیات توسط  مدیر گروه لیلا در انتشارات مطرح گردید  برای همه دست اندر کاران بسیار سخت  بنظر میرسید، چرا که برای اولین بار قرار بود   آثار ادبی  هنرمندان  همراه با آثار تجسمی در کنار هم به چاپ برسد ، باتجربه ای که در گذشته نسبت به جمع آوری متون ادبی از هنر مدان هنر های تجسمی داشتیم کار دشوار بنظر می رسید  .اما  سر کار خانم شاهنجرینی با همتی که  داشتند دنبال این ایده را گرفتند و شد  ابتکاری نو و در خور تحسین  و  گامهای اولیه در تولید این کتاب شکل گرفت تا برای اولین بار آثار هنرمندان هنرهای تجسمی در همنشینی با آثار ادبی هنرمندان معاصر و قدما جلوه گری  نماید .

گویا اوراق  دو صفحه مقابل هم  دست به دست یکدیگر داده  و واژه ها و رنگ ها با هم گفتگویی عاشقانه داشته و دست به دست یکدیگر داده تا  در  نظر  و خیال مخاطب کتاب  اقدام به بیان احساسات والای اساتید وهنرمندان ایرانی می نماید ،  تا خود را در حافظه تاریخ بصری و مکتوب فرهنگ ایران و جهان ثبت نماید  دلبستگی همه هنرمندان کشور عزیزمان ایران را با ادبیات و شعرو شاعری .
این کتاب به نوعی بیانگر درآمیختگی احساس درونی هنر با تجلی بیرونی آن براثر خلق شده است.

در گذر زمان اغلب شاهد چاپ کتاب های آثار تجسمی در شاخه های مختلف  و یا کتاب اشعار شعرا به شیوه های مختلف  بودیم ،ولی اکنون  با تجربه موفقی که در تولید و چاپ این کتاب توسط هنرمندان صورت گرفت در واقع سکوت هنرمند را در میان واژه ها درهم شکست و این بار با سرودن یا برگزدن اشعار شعرا برای هم جواری با اثر بصری موجب گردید تا  فرم همراه محتوایی ادبی  اذهان مخاطب خود برای  حکایت تازه ای از دلبستگی تمام ایرانی ها به ادبیات کهن و معاصر به نمایش بگذارد.

بی شک همیشه اولین گام ها در هر مسیری سخت و دشوار خواهد بود و گرد آوری هماهنگی چنین مجموعه متفاوتی از نظر فرمی و محتوایی کارسخت و ارزشندی بشمار می آید که به دست  مدیر گروه هنری  لیلا  و انتشارات عزیزستان صورت گرفت ..

این کتاب تشکیل شده از شش بخش  115 هنرمند و 118 اثر تجسمی . و 12 سروده و 100 شعر منتخب هنرمندانی است که آثارشان در این کتاب چاپ شده است . انتشارات عزیزستان  ضمن تشکر از  تمام هنر مندان حاضر در این کتاب اعلام مینماید این امکان در سایت عزیزستان فراهم گردیده تا هنرمندان در شاخه های مختلف نام خود را در بخش  هنرمندان معاصر ثبت نمایند تا در موتور های جستجوی فضای مجازی بهتر معرفی گردند .

 

 

با تشکر
جلال عطارزاده
مدیر مسئول انتشارات عزیزستان

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا