خبر

آیین گشایش نمایشگاه نقاشیخط و رونمایی از کتاب «مادران مهربان»

نمایشگاه شوق وصال
مراسم گشایش این نمایشگاه عصر پنجشنبه سیزدهم آذر از ساعت 16 تا 19 با حضور استادان طراز اول ادبیات، نقاشیخط و خوشنویسی از جمله: نصراله افجه ای، رسول مرادی، احمد پیله چی، سهیل محمودی و … برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي موسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر، اين نمایشگاه شامل 55 اثر نقاشیخط است که 13 اثر متعلق به «خلیل کویکی» و 40 اثر دیگر اختصاص به هنرجویان و شاگردان وی دارد. آقایان عطارزاده، عمادی، هاشمی، قیاسی، سلمانی، زندی، فرهادفر، لاجوردی، بهزادی و خانم ها پیله ور، عادلپور، بریمانی، محمدی، آقاسی، ضیایی، حیدرپور و رحیم زاده با ارائه آثار خود در این نمایشگاه حضور دارند. آثار عرضه شده در ابعاد مختلف و در تکنیک های متنوعی از جمله اکرلیک و ترکیب مواد روی بوم بوده و در کلیت این مجموعه نوعی وحدت رویکرد و فضا به چشم می خورد. خلیل کویکی که سابقه بیش از سه دهه تدریس در دانشگاه های هنر تهران، شرکت در دهها نمایشگاه گروهی و دوسالانه های بین المللی برگزار شده را در کارنامه خود دارد. ویژگی و امتیاز آثار ارائه شده در این نمایشگاه را نوآوری در رفتار با شاکله اصلی خوشنویسی ایرانی و رسیدن به یک شعور بصری از طریق محوریت بخشیدن به چیدمان رنگ و ترکیب بندی و حرکت فرم و مفهوم بر اساس رنگ عنوان کرده و می گوید: ما بر اساس این ایده که خوشنویسی حامل جوهره هویت و چکیده فرهنگ ناب ایرانی است همه تلاش خود را در جهت غنا بخشیدن به ارزش و رسالت این هنر و ارائه قابلیت های تازه آن متمرکز کرده ایم.

«شوق وصال» تا 27 آذر ماه آیینه دار جلوه هایی دیگر از ظرافت های هنر نقاشیخط نوین برای تمامی علاقمندان خوشنویسی ایران خواهد بود.

علاقمندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه از ساعت 10 صبح الی 18 به نشانی: تهران- تقاطع طالقانی و ولیعصر- ابتدای خیابان شهید برادران مظفر- روبروی درب خروجی سینما فلسطین- موسسه فرهنگی هنری صبا (نگارخانه های لرزاده و استاد فرشچیان) مراجعه نمایند.

رونمایی از کتاب «مادران مهربان سرزمین من»
این کتاب که از مدت ها قبل، نگارش آن به قلم چهل نویسنده مهربان آغاز شده بود، پس از مدت ها انتظار، به چاپ رسید و در آیین گشایش همین نمایشگاه، رونمایی شد. با توجه به اعلام قبلی پایگاه اطلاع رسانی عزیزستان، مبنی بر عرضه کتاب در این تاریخ، در موسسه فرهنگی هنری صبا، تعدادی از نویسندگان عزیز این مجموعه ( کتاب مادران مهربان) با حضور در مراسم گشایش نمایشگاه، کتاب های خود را از انتشارات عزیزستان دریافت نمودند. لازم به ذکر است، آن دسته از نویسندگان محترمی که نتوانستند در تاریخ یاد شده کتاب را دریافت نمایند، منتظر بمانند که به زودی با آن ها تماس گرفته خواهد شد.
لازم به یادآوری است که در روزهای آتی، کتاب مادران مهربان سرزمین من، در نمایشگاه نقاشیخط و موسسه صبا عرضه نخواهد شد.

در پایان هم نظر شما عزیزان را به گزارش تصویری این رویداد جلب می نماییم:

 

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

دکمه بازگشت به بالا